Haber

İGA İstanbul Havalimanı Ekipleri Hatay Havalimanı’nı Onarıyor

Türkiye dört bir yandan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların yaralarını sarmak için çalışırken, İGA İstanbul Havalimanı ekipleri de Hatay Havalimanı pistinde meydana gelen hasarı onarmak için bölgeye hareket etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz ve İç Anadolu bölgeleri yaralarını sarmaya çalışıyor. Bölgede arama kurtarma çalışmaları kesintisiz devam ederken; İGA İstanbul Havalimanı ekipleri de Hatay Havalimanı’nın pistinde oluşan hasarı onarıyor.

İGA İstanbul Havalimanı ekipleri, depremin ardından pistinde meydana gelen hasar nedeniyle tüm uçuşların durdurulduğu Hatay Havalimanı’na ulaştı. Ekipler, depremin ardından kullanılamaz hale gelen pistin onarım çalışmasına hızla başladı. Pistin en kısa sürede hizmete açılacağı vurgulanırken, ekiplerin havalimanını tekrar uçuşlara açmak için yoğun çaba sarf ettiği belirtildi.

AFAD koordinasyonunda 7/24 operasyonel takviye sağlamak amacıyla İGA İstanbul Havalimanı’ndan deprem bölgelerine 43 araç ve 300’den fazla gönüllü işçi ulaştı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu